Práce na sobě
Přidáno: 21. 11. 2019 11:14:44 Počet shlédnutí: 911
21 Listopad 2019
Homeopatie, jako způsob léčení, může člověku hodně pomoci.
Ale nejdůležitější je, aby člověk pracoval na sobě sám. Zjistil, jaký chybný program způsobil nemoc a změnil své myšlení.
Je nutné pochopit, že je potřeba žít v harmonii - v těle, mysli i duši. Nelze oddělit jedno od druhého. Nelze se věnovat pouze jednomu.
Budete-li léčit tělo nebo mysl, aniž byste pochopili příčinu vašich potíží, můžete se vyléčit, ale odsunete své problémy do budoucna nebo hůř (o tomto hodně hovoří ve svých knihách i Sergej N. Lazarev - minimálně doporučuji jeho knihu Zdraví člověka).
Existuje mnoho cest, jakými si můžete pomoci, ale hlavní práci za vás nikdo nemůže udělat.
Homeopatie vám může pomoci, ale nezměníte-li sebe sama, nevzdáte-li se dobrovolně toho, co vám nemoc způsobilo, pak neočekávejte zázraky.
Homeopatie vám poskytne potřebný čas, uleví tam, kde ulevit lze, ostatní je na vás.
Je třeba si uvědomit, že léčba trvá, čas pro léčení je nutný. Neočekávejte okamžité výsledky. I když pochopíte, kde je problém, co máte v životě změnit, tak změny se do hmoty neprotisknou hned. Život prostě není tak jednoduchý, že si pomyslíte a změna okamžitě nastane. Může to trvat i léta. Dopřejte si ten čas a netlačte na sebe. Mějte se rádi a starejte se o sebe. Každé úsilí dodává člověku potřebnou energii lásky. A bez ní, ale s leností, se nikam nedostanete.
Nemoc a léčba je prostě proces. Jak říká pan Lazarev, změna charakteru a myšlení trvá i roky, desetiletí. Hlavní je to nevzdat a krůček po krůčku se zlepšovat. Ale dokáže-li člověk zachovat v duši a srdci lásku při přijetí všech očisťujícich skutečností, které se mu dějí, může si pomoci rychleji.
Všechno máte ve svých rukou.
A ještě nějaké to moudro od Edgara Cayceho:
"Cayce se zabýval tím, jak pocity frustrace mohou negativně ovlivňovat naše schopnosti uvažovat a vyrovnávat se s našimi každodenními problémy. Jednomu člověku ve výkladu 2533-6 řekl:
"Pocity frustrace způsobí v tomto těle negativní reakce... V tomto okamžiku je bytost příliš rozrušena, aby byla schopná rozpoznat příčiny tohoto stavu... avšak po jisté době dojde ke zlepšení."
Takováto rada v nás může vzbudit pocit, že trpělivost bychom měli považovat za pasivní hodnotu, záležitost tichého snášení nepříznivých okolností. Není tomu tak. Ve výkladu 1968-5 je popsána jako aktivní postoj.
"Nauč se trpělivosti, aktivní trpělivosti... trpělivosti jež pouze pasivně nečeká... Nechť je trpělivost doprovázena láskou, nadějí a vírou a nechť tyto jsou patrné z tvého chování vůči ostatním."
Trpělivost je tedy onou silou, jež nám umožňuje pokračovat v našem úsilí, přestože okamžitě nevidíme jeho plody. Většina z nás musí učinit hodně, aby se zbavila svých negativních postojů. Nemůžeme si dovolit abychom ztratili víru sami v sebe pouze proto, že úspěch nepřichází ihned. Musíme neustále vyvíjet nové a nové úsilí a trpělivost je oním nástrojem, jenž nám může pomoci."
str. 106, Edgar Cayce odpovídá na 10 nejdůležitějších otázek v našem životě, John G. Fuller