Kresby
Fotogalerie:
(vlastní tvorba, archiv T.J.)
- některé obrázky jsou podstatně větších rozměrů, než je z malé fotografie patrné. Ve skutečnosti také mají mnohem větší náboj, který fotografie nedokázala zachytit (minimálně o tom hovoří každý, kdo je vidí na vlastní oči).
Mnoho z níže uvedených kreseb najdete na výkladových kartách TEUONIAH!
Texty jsou také mou autorskou tvorbou.
Když už jste došli až sem, tak si zasloužíte odměnu v podobě vysvětlení mého loga pro homeopatickou poradnu TANAS.
Chcete vědět, jak vzniklo to logo TANAS?
To si tak ležíte na energiích u Milana Flídra, zrovna ten den mi toho v té hlavě běhalo víc a všechno bylo nějakým způsobem zajímavé, ale tohle byla opravdová pecka. Nezjevilo se najednou. Spíš bych řekla, že to byl postupný vývoj. A nejlepší na tom je, že co písmeno, to hluboký význam. Tak, jak jsou graficky vyvedená, je možné je rozklíčovat. Alias mého webu jsem měla koupený již několik let, ale moc jsem ho nepoužívala. Až nyní. Potřebovala jsem jednoduchou webovou adresu místo té mé složité - a TANA tenkrát nebylo volné. Až nyní mi došlo, jak se hodí, že jsem přidala to "S". To se mi stává často, že někdy něco vytvořím a nevím tak úplně proč a nač, a za několik let se to hodí. Z toho tedy vyplývá, že energie u Milana mají i jiné účinky, než "jenom" uzdravující. :)
A vysvětlení jednotlivých písmen?
T
Písmeno T v tomto případě značí několik symbolů:
T - jako kříž Tau
T s kroužkem je stylizovaným křížem Anch,
ale lidem může toto písmeno T s kroužkem připadat jako postava člověka - a to je také správně.
N
Písmeno N tak, jak je ztvárněné připomíná sinusoidu - v životě se vše mění, nic není beze změny. Jdeme cestou vzhůru, šplháme "do hor", ale jde i cestou dolů - ovšem, co je špatného na "údolí" ?Vše má dvě polarity, které se neustále střídají. Takový jin a jang.
A
Že hledáte, kde tam jsou Áčka? Jsou tam. Prvním A je trojúhelník směřující vzhůru značící mužský princip, nebo také spíše přesněji řečeno jangový princip. Je to produchovňování hmoty, cesta vzestupná, směrem k Bohu, Univerzu, propojení se s naší duší. Mužský princip je hmotný, je formou. Produchovňuje se při cestě vzhůru, k čemuž potřebuje ženský princip. Mužský princip lze přirovnat ke stejnosměrnému proudu.
Druhé A je znázorněno trojúhelníkem se špičkou směřující dolů - tedy ženský princip, přesněji jinový. Tvůrčí ženský princip, kdy duch směřuje do hmoty, vytváří hmotu - zhmotňování ducha. Tvůrčí ženský princip Allat. Cesta sestupná, kdy duch sestupuje hluboko do hmoty, aby pak vystoupal zase vzhůru. Ženský princip je duchem, obsahem. Ženský princip v sobě obsahuje obě polarity - jak jinovou, tak jangovou - nepotřebuje mužský princip, protože ho již obsahuje. Ježíš je obsažen v Panně Marii - Assumpta na Karlštejně. Ženský princip lze přirovnat ke střídavému proudu.
Propojíte-li obě A špičkami k sobě, dostanete stojatou 8, která krásně vyjadřuje linii ducha - severojižní směr. Tuhle linii najdete například i v umístění hermetických katedrál a posvátných areálů - jakmile není kostel umístěn západo-východně, ale spíše severo-jižně, očekávejte netušené. Tedy to, že tady někdo myslel jinak.
S
To jsou krásné spirály a písmeno S je velice výmluvné. Horní spirála písmena je levotočivá, tedy proti směru hodinových ručiček - mohli bychom jí tedy přirovnat k ženskému principu. Přeneseně trojúhelník se špičkou dolů.
Dolní spirála je pravotočivá - po směru hodinových ručiček, mohli bychom jí tedy považovat za mužský princip. Přeneseně trojúhelník se špičkou nahoru.
Nevím, jak píšete písmeno S, ale já jej píši odjakživa z horní spirály do té spodní. Když si k této spirále namalujete dva protilehlé trojúhelníky písmena A, dostanete nejenom 8, ale i horní trojúhelník směřující dolů a spodní směřující nahoru. Potkají se v samotném středu.
Možná tušíte, že tady je něco, co neodpovídá všeobecnému pojetí ducha a hmoty. Možná vás napadne, že tady je něco otočené. Nějak jinak.
Jestli vás to zaujalo a budete se chtít blíže zabývat tím, co je na tom pravdy, tak doporučuji knihu Anastazie Novych - AllatRa. Ale protože AllatRa je už vlastně taková forma skript formou rozhovoru, možná zkuste napřed něco lépe pochopitelného - což jsou všechny čtyři díly Senseie ze Šambaly. A pak to můžete korunovat Fyzikou AllatRa.
Pokud vás zaujal výraz cesta vzestupná a cesta sestupná - pak v uměleckém vyjádření tento výraz můžete objevit na zdech schodiště do Kaple sv. Kříže ve velké věži na Karlštejně. A vysvětlení najdete v knize Magisterium Karlštejna od Hany Sar Blochové. Rozhovory s Hankou najdete také na youtube na kanálech Cesty k sobě, Příznaky transformace a Sueneé. Tyto rozhovory bych doporučila vyslechnout dříve, než se pustíte do Magisteria - lépe ho pak totiž pochopíte. Hanka napsala i další zajímavé knihy - revoluční pohled na Marii Magdalénu a Ježíšovy děti - kniha Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše, dále knihu Mesiáš a ještě z jiného soudku dílo Pyramidy a obři. K pyramidám se také vyjadřuje Ernst Muldašev - v knihách o výpravě na Kailás - další revoluční téma.
Je toho mnoho, co se dá k jednotlivým písmenům nastudovat. Fascinuje mě, jak se propojily.