Kříže v Květu života
AllatRa se na kříže dívá jiným úhlem pohledu.
Ale otázka zněla proč?
Jak přišli na to, co tvrdí?
Třeba je to jinak!
Níže předkládám jiný úhel pohledu.
Tento úhel vychází z Květu života a hexagramu, který se v Květu ukrývá.
- Červený trojúhelník špičkou vzhůru je tradičním mužským, jangovým a tudíž i ohnivým symbolem (symbol živlu ohně).
- Modrý trojúhelník špičkou dolu je tradičním ženským, jinovým a tudíž i vodním symbolem (symbol živlu vody).
Živel ohně
- činnost - proces hoření
- dává tvar
- určuje tedy formu, účel, tvoří, koná, má záměr
Tento kříž, který vychází z živlu ohně, je nazýván i Satanským - což je v podstatě vtipné, neboť i naši čerti bydlí dole v pekle, kde hoří pekelné ohně pod kotli.
Hříchem bychom podle tohoto principu mohli nazvat činnost, která jde proti harmonii a řádu. Onen řád může být i vyjádřen právě Květem života.
Oheň určuje pravidla, která z Květu vychází.
A pekelní čerti trestají jejich porušení.
Živel vody
- voda se přizpůsobuje tvaru
- i když ve své maximální podobě může ničit stejně jako to umí oheň
- voda je obsahem
Pohled na použití latinského kříže, jako kříže vodního a obsahového, je trochu zvláštní, když katolická církev upřednostňuje muže.
Zřejmě se opět jedná o utajené poselství, které lépe pochopíme z příběhu Parcivala. V jeho příběhu jde v podstatě o rytíře, který hledá svojí princeznu - duši.
Duše - to by byl odkaz na nebe.
Duše žije z Lásky (Bezpodmínečné Lásky).
A čisté srdce je nejsilnější relikvií.
Kříž Tau
"Kříž tau (též egyptský kříž, kříž sv. Antonína, kříž sv. Františka, kříž Starého zákona, adventní kříž) je jeden z typů křížů, používaných od starověku. Má podobu řeckého písmene Tau.
Ve starověku byl symbolem perského boha Mithry a řecké bohyně Attis a jejího předchůdce Dumuziho (Tammúze), sumérského boha Slunce a přítele bohyně Ištar. Tammúz byl stejně jako Ježíš Kristus asociován se symboly ryb/rybářství nebo pastýřem ovcí. Zvyk značení čela popelem ve tvaru tohoto kříže se datuje zpět do doby, kdy byla Tammúzova smrt a vzkříšení oslavována každý rok na jaře.
Později byl kříž tau přejat křesťanstvím, kde jeho nejznámějším vyznavačem byl svatý František z Assisi. Kříže tau se vyskytují již zřídka, asi nejznámější je na ostrově Tory v kraji Donegal v Irsku."
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kříž_tau
Pan Tau
"Pan Tau je německo-československý rodinný fantasy film, jejž natočil režisér Jindřich Polák podle scénáře, který napsal společně s Otou Hofmanem."
"Pan Tau je nemluvící muž s vizáží anglického gentlemana, který nosí oblek stresemann s bílou květinou v klopě, černou buřinku a černý deštník. Vyjadřuje se mimikou, gesty a pohyby, je mu blízký svět dětí. Díky kouzelné buřince může splnit přání dětem, lidem i sobě, a s její pomocí se také dokáže proměnit do podoby malé loutky, kterou často nacházejí děti. Pan Tau přiletí na planetu Zemi ve své malé raketce a pomáhá hlavně dětem. V první řadě seriálu spolupracuje především s chlapcem Emilem, běžným školákem, a posléze s holčičkou Claudií, vnučkou bohatého podnikatele. Druhá série je zaměřena na rodinu Urbanových, přičemž pan Tau zjistí, že on sám je v podstatě dvojníkem černé ovce rodiny, dobrodruha Alfonze. Během třetí řady seriálu vyšetřuje případ pana Tau, který se zjevil na křídle letícího letadla, inspektor Málek."
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pan_Tau
- Je podivuhodné, proč se postava kouzelníka a mága jmenuje právě "Pan Tau"!